Vi finns på Södermalm på Timmermansgränd 4, kom förbi på en fika så berättar vi mer om hur vi jobbar!

Erik Björnfot
Produktionschef
08-615 66 71
erik.bjornfot@irismedia.se

Ola Håkansson
Ljudtekniker/Distribution
08–615 66 61
ola.hakansson@irismedia.se

Magnus Johansson
Producent syntolkningar, ljudguider, radio och podd
08-615 66 63
magnus.johansson@irismedia.se

Bilden visar Peter Gropman, med gula glasögon, guldig keps och brunt skägg.

Peter Gropman
Reporter/producent radio och podd
0761 88 00 21
peter.gropman@irismedia.se

Lena Berglund
Producent taltidningar, talböcker och syntolkningar
070-586 21 38
lena.berglund@irismedia.se

Matilda Ivarsson Kihlberg
Reporter/redaktör taltidningar, podd och radio
08-615 66 66
matilda.kihlberg@irismedia.se

Malin Marcko

Malin Marcko 
Vik reporter/redaktör taltidningar, podd och radio
08-615 66 66
malin.marcko@irismedia.se 

Emilia Traneborn

Emilia Traneborn
Vik reporter/producent, taltidningar och barnradio
emilia.traneborn@irismedia.se 

Niklas Söderqvist
Vik reporter/producent, taltidningar och radio
niklas.soderqvist@irismedia.se 

För dig som söker jobb som inläsare

Skicka gärna ett mejl tillsammans med en kortfattad meritförteckning och ett röstprov till Iris Media, till e-postadressen: info@irismedia.se
Kom ihåg att skriva ner dina kontaktuppgifter i mejlet. 

Vi har inget omedelbart behov av nya inläsare men om ett eventuellt framtida behov skulle dyka upp, kommer vi då kunna kontakta dig. 

Obs! Iris Media jobbar bara tillsammans med frilansande inläsare på distans. 
Inläsare som kan fakturera, som har tillgång till studio eller inspelningsrum, som kan sköta sin egna inspelningar och som kan leverera färdigredigerade ljudfiler till oss.